Data wydarzenia

„Art & Design Competition 2020” - gala konkursu
Baner

Zakończyła się druga edycja polsko-chińskiego konkursu „Art & Design Competition 2020”, który organizowany jest w ramach Chińsko-Polskiego Konsorcjum Uniwersyteckiego (SPUC). W ubiegłym roku gospodarzem i organizatorem konkursu była Politechnika Śląska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim oraz Beijing University of Technology i Chongqing Jiaotong University. Opracowanie koncepcji oraz stronę merytoryczną konkursu zrealizował Wydział Architektury Politechniki Śląskiej.

Konkurs jest platformą dialogu między uniwersytetami w Chinach i w Polsce, promuje on dwustronną współpracę, a także przyczynia się do wzajemnego poznania kultur i tradycji. Tematem konkursu MIND & SENSES IN ART & DESIGN były indywidualne interpretacje i odniesienia do tradycji i współczesności codziennego życia krajów partnerskich Konsorcjum.

Uroczysta gala wieńcząca konkurs „Art & Design Competition 2020” odbędzie się 5 lipca 2021 roku o godzinie 10:00 w trybie on-line, dostęp do wydarzenia na stronie: https://youtu.be/kFg5B5kv51U

Podczas Gali przedstawiona zostanie idea i główne założenia konkursu, nagrodzone prace, uzasadnienie przyznania nagród oraz sylwetki laureatów. Szczegółowe informacje o konkursie oraz galeria prac dostępne są na stronie: http://artdesign2020.polsl.pl

Jest to już druga edycja konkursu zatytułowanego „Mind&Senses in Art and Design”. Edycja pierwsza konkursu pod nazwą „Art&Design Competition odbyła się w 2018 roku. Gospodarzem tego wydarzenia było także Chińsko-Polskie Konsorcjum Uniwersyteckie, a głównymi organizatorami Beijing University of Technology, Chongqing University oraz Politechnika Opolska i Politechnika Poznańska. Gala finałowa odbyła się w grudniu 2018 roku na Beijing University of Technology w Pekinie.